do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

Raporty o jakości powietrzaJAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

Apel Wójta Gminy Nędza do mieszkańców

07 Listopad 2019
kategoria:
Aktualności

W związku z otrzymywanymi sygnałami dotyczącymi  oszustw dokonywanych tzw. „metodą na wnuczka” Pani Wójt Gminy Nędza apeluje do wszystkich osób o czujność i rozsądek, zwraca się również z prośbą do rodzin, znajomych i sąsiadów osób starszych o przestrzeganie ich przed oszustwami dokonywanymi metodą „na policjantów”, „hydraulików”, czy też „ na krewnych”

 

Proszę również o zastosowanie się do policyjnych porad, które niewątpliwie pomogą starszym osobą uchronić się przed oszustami:

- Seniorze nie działaj pochopnie. Rozmowę z kimś, kto podaje się za wnuczka, czy inną bliską osobę zakończ słowami: „ Nie mogę teraz podjąć decyzji. Muszę chwilę się zastanowić. Zadzwoń do mnie za pół godziny.”

- Po zakończeniu rozmowy natychmiast skontaktuj się z kimś bliskim, najlepiej z rodziną, w celu uzyskania pewności , że osoba która do nas dzwoniła jest tą, za którą się podaje.

- Koniecznie powiadom Policję. Jeżeli masz wrażenie, że ktoś próbuje cię oszukać, natychmiast zadzwoń na nr alarmowy 112. Przekaż informację o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast pomogą Ci rozwiązać problem. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji nawet, jeżeli telefon od wnuczka nie był próbą oszustwa.

-Pamiętaj zasada „ograniczonego zaufania” do nie znajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej  zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi.

-Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji. Jeżeli rozmówca proponuje Ci, że możesz potwierdzić autentyczność dzwoniącego policjanta pod nr 112 – zanim zadzwonisz pod ten nr , sprawdź czy rozłączyłeś poprzednią rozmowę. Pamiętaj, że Policja w takich lub podobnych sytuacjach nie prosi o przekazanie pieniędzy.

 

 

                                                                                                               Wójt Gminy Nędza