do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

Raporty o jakości powietrzaJAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

Śniadanie daje moc

14 Listopad 2019
kategoria:
Aktualności

Pielęgnując wieloletnią tradycję, również i w tym roku 7 listopada 2019r. w ZSP w Babicach odbyło się wspólne śniadanie z cyklu „ Śniadanie Daje Moc”. Wspólne, zdrowe śniadanie dla dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz zaproszonych gości mające na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom i rodzicom, jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie dziecka. 

Uroczystość ta, to wielkie przedsięwzięcie, w którego organizację  i przygotowania włączyło się wiele osób. Począwszy od pani dyrektor, poprzez nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców, no i oczywiście najmłodszych. Na pięknie zastawionych stołach znalazły się zdrowe, kolorowe kanapki, tosty, owoce i warzywa oraz świeżo wyciskane soki. Nie odbyło by się to wszystko bez wsparcia i pomocy sponsorów: hurtowni „SOLFRUCHT”, Gminnej Spółdzielni „ Samopomoc Chłopska” oraz sklepu Gądzikiewicz Mariusz. Tradycją szkoły są również wspólne śniadania dzieci szkolnych, każdego dnia na trzeciej przerwie oraz przygotowywanie przez dzieci szkolne i przedszkolne sałatek owocowych, warzywnych lub kanapek, a także podejmowanie innych działań  promujących i propagujących zdrowe zasady żywieniowe.

Podczas tej uroczystości podkreślono również jak ważną i istotną rolę spełnia współpraca z Gminna Biblioteką Publiczną w Nędzy – filia w Babicach oraz Kołem Emerytów i Rencistów w Babicach, dzięki którym rozwija się zainteresowania czytelnicze u dzieci. Szkoła i przedszkole od lat biorą udział w wielu programach i konkursach czytelniczych oraz realizują innowacje pedagogiczne i projekty edukacyjne. Przedstawicielki Koła Emerytów, panie bibliotekarki systematycznie czytały dzieciom szkolnym i przedszkolnym bajki, opowiadania, zwracając uwagę na czynnik patriotyczny, a uczniowie klasy II czytali dzieciom z grupy maluszków. W tym dniu został podsumowany szkolny projekt edukacyjny „ Sto bajek na stulecie niepodległości” oraz współpraca z Kołem Emerytów i Rencistów, za którą serdecznie podziękowano i doceniono efekty wieloletniej współpracy. Dzięki takim przedsięwzięciom dzieci chętniej słuchają czytanych im bajek, książek, a starsze, szkolne sięgają po lektury.

Podsumowując jeden ukończony projekt, jednocześnie tego samego dnia ogłoszono rozpoczęcie realizacji kolejnego przedsięwzięcia, tym razem ekologicznego. Nawiązując kontakt z lokalną kwiaciarnią oraz Kołem Emerytów postanowiono zaopiekować się  niechcianymi roślinkami doniczkowymi, którymi następnie opiekować się będą dzieci w szkole i panie emerytki. Mając nadzieję, że zdrowe i ładne roślinki będą wytwarzały więcej potrzebnego nam wszystkim tlenu.

Uroczystość „ Śniadanie Daje Moc” w ZSP w Babicach i wspólne świętowanie dało okazję zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów: zdrowe odżywianie, rozwój czytelnictwa, wychowanie patriotyczne, zachowania proekologiczne oraz współpracę z lokalnym środowiskiem mając nadzieję, iż to wszystko zaprocentuje w przyszłości.

 • 1
 • 2